Sibiřský husky 
 

CHOVATELSKÁ STANICE S MEZINÁRODNĚ CHRÁNĚNÝM NÁZVEM - FCI registered  husky kennel

Up Naše fenky Chov fotky vrh A" Fotky život v Uralu odkazy výstavy


Vítejte na stránkách Kesi a Šántí 

Kontakt: 
Chovatelská stanice z Uralu
Katka Adamská tel. 606455250
e-mail: z Uralu                                        

 

O nás

O naší stanici

V roce 2002 jsme si pořídili našeho prvního haskyho, fenku C´Casonu z Úvaláku. Když nám hned ze začátku nabízeli ke koupi psy dva odmítli jsme, že jeden bohatě stačí. Musím však podotknout, že jsme byli bez varování nakaženi nevyléčitelnou chorobou zvanou sibiřský husky, která postihne všechny kdo si toto plemeno pořídí. Tato nemoc se šíří závratnou rychlostí a spočívá v množení a nárůstu doma chovaných jedinců a rovněž všech nepostradatelných doplňků souvisejících se sportem psích spřežení, bez kterých se dále již nelze obejít. A tak jsme se snažili být rozumní a nechali si z prvního vrhu jen jedno štěně  - Ashanti - zatím :).

 

V roce 2004 jsme se rozhodli založit chovatelskou stanici s mezinárodně chráněným názvem z Uralu. Nejsme velkokapacitní chov, ani nic podobného neplánujeme. Jde nám především o kvalitu chovu a pohodlí zvířat což vyžaduje prostor a mnoho investicí. Proto po nynějších zkušenostech budou štěňata již jen na objednání při zadání alespoň 4.  Případné plánované krytí bude včas zveřejněno na našich stránkách.

 

Chovatelský cíl

Rozdíly v typech v chovu husky ve světě

Orientujeme se na chov typického představitele plemene husky - standart. 
Husky je především pracovní pes a patří jak na výstavy tak do sportu. 
A o takové psy usiluje i náš chov.

 

Ti kdo byli alespoň jednou na výstavě vědí, že se u nás a ve světě objevilo nežádoucí rozdělení na "výstavní" typ a "sportovní". 
Přičemž výstavní typ (v extrému) má krátké silnější nohy a je těžkopádnější v pohybu, díky těžší konstrukci těla. Zatímco extrém sportovního typu, je pes na vysokých nohou, štíhlé postavy, který byl šlechtěn na rychlost.

Prohlédněte si rozdíly mezi sportovním a výstavním husky a srovnejte se standartem.