Naše fenky 
 

CHOVATELSKÁ STANICE S MEZINÁRODNĚ CHRÁNĚNÝM NÁZVEM - FCI registered  husky kennel

Up

 

 

Představujeme:

Kesi

C´Casona z Úvaláku

Šántí

Ashanti z Uraluocenění:
Výborná, 2x Krajský  vítěz, Bis.,2x Big.
Mushing: SC1, BKJ, SKJ - nejvyšší rychlost 31Km/h

foto rodiče

Kesi dědeček - filmová hvězda

rodokmen

ocenění:
Na výstavě byla zatím jen 1x jako štěně,
dostala velmi nadějnou.
Mushing: předběhne již i Kesi a moc jí to baví

rodokmen

 

 


 

Kesi je náš mazel. Je velice inteligentní a vždy dosáhne svého. Občas lumpačí a vymýšlí různé triky jak přelstít páníčky. Je milá a hodná fena k lidem a i většině pejsků, běda ale opeřencům, kočkám a hlodavcům. Jako matka štěňat je výborná, pečuje o ně s láskou a instinktem vlčice.
Její oblíbené činnosti jsou běhání,plavání, hrabání a lov. Když je špatné počasí ráda sleduje v televizi National Geografic. Nemá ráda M.A.S.H.(doktory v rouškách) a  The Simpsons.
Má ráda hromadu svých pískátek o které neustále zakopáváme. Také návštěvy a ještě více dobroty, které potencionálně donesou.
Úplně nejraději má ale vánoce a rozbalování dárečků, stačí aby viděla jak se zdobí stromeček a je značně nedočkavá. Stačí říct dárečky a začne výt až se strop třese.
Rovněž má slabost pro jezevčíky, jelikož rodiče jednoho mají a toho s obrovskou radostí šikanuje. Nic mu ovšem neudělá jen oplácí to jak jí jezevčík šikanoval když byla malá ona a to jí strašně baví, štípnout ho kamsi a sledovat jak se rozčiluje :).

 Back to Top


 

Šántí je takové naše pometlo, každého umlátí tlapkama samou láskou. Má velice milou a dobráckou povahu. Má ráda všechny pejsky, bohužel i ty zlé a ke každému se hned hrne. Cizím lidem tolik nedůvěřuje a výbírá si ke komu přijde, pokud se jí člověk nezdá udržuje odstup. Tím že vyrůstala se spousty sourozenců ve smečce je více přirozená a při hře dá přednost Kesi, zatímco míčky, pískátka a podobné barevné hlouposti jí nechávají klidnou. Rovněž má ráda návštěvy, když se něco děje. Venku na procházce je strašně ukecaná a vypráví každému pejskovi co potká kdejaké klepy. Jelikož to není štěkání ani kňučení, říkáme že kvoká (ale pravé slovo pro to není). Baví jí provokovat Kesi a hrát si na kořist a lovce. Rovněž jí ve všem napodobuje a vlastně bez Kesi nedá ani ránu. Pokud jsou venku spolu, vystačí si naprosto samy.
Vánoce a dárečky jí nic neříkají, má raději stůl s cukrovím a když má dostat nějaký dárek co jí potěší, musí být k jídlu. Je dost rychlá a žravá, musí se hlídat, jinak zmizí i staniol.
Rovněž je ve svém úsilí vynalézavá a dokáže rychle mizet i s kořistí aniž by to kdokoliv zpozoroval.

  Back to Top